לימודי פרמקלצ'ר בדרך הטבע – על דפוסים ותבניות במעלה הספיראלה

שלום לכולם

אני שמח לשתף בשני מאמרים שכתבתי בנושא של תהליכי הלימוד של פרמקלצ'ר בחיי ובחייהם של שותפי למסע הספיראלי האין סופי והנפלא הזה…

השנה תפתחנה תוכניות שנתיות ללימודי פ"ק מתקדמים בשיתוף עם חווה ואדם במודיעין. זוהי הזדמנות נדירה למנף את ההשראה והרוח הגבית אשר רבים מקבלים בעקבות השתתפות בקורס פ"ק בסיסי של 72 שעות, ולהעמיק בלימודי ויישומי הפ"ק בכל ענפי  החיים.

אתם מוזמנים לקרוא את המאמרים באתר בידיים:

מאמר על המסע האישי שלי בן 15 שנים 

מאמר המתאר את התפתחות תוכנית הדיפלומה כתהליך צימוח של יער...

לקינוח סרטון קצר המתעד את חוויותיהם של חלק ממשתפי תוכנית הדיפלומה

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה כלי תכנון פרמקלצ'ר והאתיקות, מאת גלעד מרגלית. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

מי אני?

כמה מילים על גלעד מרגלית

גלעד מרגלית
מאז אני זוכר את עצמי חקרתי ושאלתי שאלות. בגיל צעיר נחשפתי לנושאים סביבתיים וחברתיים והייתי פעיל בארגונים שונים. אחרי שנים של פעילות סביבתית וחינוכית במסגרות שונות ועבודה באימון ספורט אתגרי וסיירות לנוער נסעתי ב1999 ללימודי תואר ראשון בחינוך והדרכה חוויתית ותכנון בר קיימא באריזונה. (Prescott College )
 
השהייה בטבע העוצמתי של מערב ארה"ב גרמה לי להרגיש מחד מנותק ומאידך רצון עז ללמוד ולהתחבר לטבע. שם נחשפתי לראשונה לפרמקלצ'ר ומייד הבנתי שזו מערכת התכנון ותפיסת העולם שמחברת כל כך הרבה חלקים בפאזל של חיי. מאז התלמדתי אצל המורה והמתכנן הותיק Tom Ward  באורגון, עשיתי שם קורס מורים, עבדתי ביערנות אקולוגית, בבניה טבעית וכעוזר בקורסים. חזרתי לארץ ב2003 ומאז הדרכתי קורסים מלאים בקיבוץ כברי, בסחנין, בחווה ואדם ובצבעון. בחווה ובצבעון יצא לי לתכנן מערכות במגוון רחב של נושאים וקנה מידה (לימוד,התנהלות, מים, בניה ועוד). במקביל השלמתי קורס שנתי של שומרי הגן והשתלמתי במגוון רחב של תחומים אקולוגיים, חברתיים ותרבותיים. ב2008 עשיתי דיפלומה בהנחיית Jan Martin Bang, הייתי שותף בהקמת ארגון הפ"ק הישראלי ועברתי לקיבוץ צבעון בגליל להקים את המרחב ללימוד אקולוגי בו התקיימו במשך שנה קורסי פ"ק מתקדמים, תוכניות מתלמדים ופרויקטים אקולוגיים מגוונים. בשנים האחרונות אני בונה ומבסס את התוכנית לליווי אישי בלימודי פ"ק מתקדמים ודיפלומה ונהנה ללוות רבים וטובים במסעם ליישום הפ"ק במעגלי וענפי חייהם. מאז 2011 אני מתגורר בישוב קדיתא שליד צפת וממשיך לפעול למען הזכות האנושית הבסיסית לקיום אורח חיים מקומי, קהילתי ובר קיימא, אשר מפחית בתביעת הרגל האקולוגית והחברתית, משקם את האדמה ומחזיר לאנשים את העוצמה לנהל את חייהם בכבוד. אחרי 15 שנים בתחום הבנתי והפנמתי שבשבילי הדבר הכי חשוב והכי קשה ללימוד ויישום הוא "אזור אפס": אקולוגיה אנושית.. ובמסע הארוך ללימוד וריפוי הנופים הפנימיים שלי (Inner Landscapes) אני יותר ויותר משקיע שם את מרצי.

כתיבת תגובה

כתובת הדואר האלקטרוני שלך לא תופיע באתר.