עושות חיים בדירת סטודנטים, חיפה, החל ב-28.9

הי את, סטודנטית שרוצה לחיות חיים בריאים יותר אבל לא מוצאות זמן לעצור ולהתעמק בזה בים הלימודים? הי אתה, חולם על בית פרמקלצ'ר עם מערכת מים אפורים לגינה ופאנלים סולאריים על הגג אבל בתכל'ס גר בדירה שכורה בעיר? או אתם, ששמתם עין מזמן על הקורס "עושות חיים בבית" של עץבעיר אבל תל אביב רחוקה לכם?

רגע לפני החגים ופתיחת שנת הלימודים, קורס "עושות חיים בדירת סטודנטים" יוצא לדרך!
הקורס מיועד לכל מי שרוצה לחיות חיים אקולוגיים יותר ולטפח דירה שתומכת בחיים הללו, ובפרט למי שגר/ה בדירה זמנית (סטודנטים ואחרים) ובכל זאת רוצה לעשות את הדירה הזו המקום הכי נעים ומקיים שאפשר.

~~ מבנה הלימוד ~~
הקורס יתקיים בחיפה החל ב-28.9 ויהיה מורכב משבעה מפגשים בני שלוש–ארבע שעות.

כל מפגש יעסוק בנושא כללי אחר, ויכלול מעט תיאוריה ורקע ובעיקר התנסות מעשית. בכל שיעור נייצר וניקח הביתה משהו שעשינו: ארגונית מארגזים, ערכת הנבטה, שוקולד שהכנו בעצמנו ועוד.
אנחנו שמות דגש חזק על בניית הקבוצה, ולכן בכל מפגש יהיה מעגל שיחה שנותן מקום לתמיכה קבוצתית בתהליכים שעברנו.
דברו איתנו עכשיו אם נשמע לכם מעניין.

~~סילאבוס~~
(יעודכן בקרוב לפורמט של שבעה מפגשים)

מפגש ראשון: מקש לזהב – איך הופכים את הפסולת למשאב
האם הדאגה לנו והדאגה לסביבה סותרות זו את זו? ואם לא, איך יוצרים דירה מקיימת באמת?
מתנסים במיחדוש ויוצאים עם ארגונית מארגזי תמרים!

מפגש שני: חולמות ומתכננות בית
היכרות עם כלי התכנון של הפרמקלצ'ר ויישום ראשוני שלהם על שרטוטי הדירות שלנו.

מפגש שלישי: אקטיביזם מהצלחת – אוכל בריא ופשוט
יוצאים מהקפיטריה, לומדים להכין לעצמנו ארוחה טבעונית לתפארת (עם לחם שנאפה בעצמנו, ממרחים לא שגרתיים, גלידה פשוטה ועוד עוד), ולסיום- איך עושים קומפוסט כשאין לנו חצר?

מפגש רביעי: חוגגות עצמאות – בין העציץ לקואופרטיב
איך מפחיתים את התלות ברשתות ובתאגידים, ולמה? מה עושים כדי להקטין את רשימת הקניות? כיצד הופכים את התכנון שלנו למציאות בשטח?
יוצרים רשימת קניות אלטרנטיבית ומגלים איך להשיג את חומרי הגלם שאנחנו צריכות.

מפגש חמישי: משנות הרגלים – ממתח לשלווה
מה מלחיץ אותנו, ולמה? על ההתמכרויות שלנו ושל העולם, פתרונות עולמיים ופתרונות אישיים, מהמתון לרדיקלי – מקוסמטיקה טבעית, דרך ייצור עצמי (סדנת שוקולד!) ועד אקולוגיה רדיקלית בחדר הקטן ביותר בבית.

~~תשלום~~
900 ש"ח ל-25 שעות קורס
נדרש לנו כסף כדי להמשיך ולפעול, אבל אנחנו כאן בשביל כל מי שרוצה ללמוד ולשנות. הכנו קורס מיוחד לסטודנטיות במחיר שהולם לדעתנו את כמות השעות וההשקעה שלנו מחד ואת היכולת הכלכלית של סטודנטים מאידך. עם זאת, אם אתם מתעניינים בקורס אבל הוא כבד עליכם כלכלית – דברו איתנו. כסף לא יפריד בינינו!
לחילופין, אולי אתן רק רוצות לתמוך, מבלי לבוא לקורס כרגע? עוד על האפשרות לתמוך בעשייה של עץבעיר, כאן https://docs.google.com/document/d/1n9v7A1bZ3hVD35SBVRuJj7aQeehzNftFMms7CANo4DU/edit

~~אנחנו בקשר~~
פרטים נוספים על הקורס תוכלו למצוא כאן: https://docs.google.com/document/d/1kTryVq50rBZPKCKmqVVLqW4HBOGoelksNt0o-khm5WU/edit?usp=sharing

עדיין יש לך שאלות? העץ לשירותך. דברו אתנו: 03-525-4196 tree@citytree.net

פייסבוק